Reklama

Konrad Figiel
Uczniowie chcą pomagać, bo wiedzą, że caritas znaczy

Szkolne Koło Caritas

Serca wypełnione miłością

2018-12-02 08:06

(buk)

W Zespole Szkół nr 12 przy u. Sławinkowskiej w Lublinie działalność rozpoczęło Szkolne Koło Caritas. Inicjatorem i opiekunem koła jest katechetka Joanna Kowlczyk.

Koło zostało powołane na wniosek Lucjana Miciuka, dyrektora ZS. Opiekę duchową nad ponad 40. wolontariuszami sprawuje ks. Eugeniusz Zarębiński, proboszcz parafii św. Stanisława w Lublinie. Deklarację podjęcia służby na rzecz potrzebujących jako pierwsi złożyli uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 14 im. Tadeusza Kościuszki. - Ich serca są bardzo gorące, bo dostrzegają, że współczesny świat cierpi na brak miłości; chcą się nią dzielić i nieść ją tam, gdzie najbardziej jej brakuje - mówi Joanna Kowalczyk. Po konsultacjach z uczniami, katechetka na patrona koła zaproponowała św. Jana Pawła II. - Nosić imię takiego patrona to dla nas zaszczyt i zobowiązanie; pełna miłości i szacunku wobec każdego człowieka postawa Ojca Świętego będzie inspiracją w podejmowanych zadaniach - dodaje opiekunka SKC.

Reklama

Podczas uroczystej inauguracji koła młodzi wolontariusze zaprezentowali program artystyczny o idei dobra i bezinteresowności pt. „Sercem patrz…”. W obecności społeczności szkolnej został podpisany dokument powołujący Szkolne Koło Caritas, a Monika Matacz, koordynatorka SKC w Caritas Archidiecezji Lubelskiej, wręczyła wolontariuszom legitymacje. Koło Caritas na Sławinie będzie prowadzić działania o charakterze dobroczynnym, włączając się w zadania opiekuńcze i wychowawcze na terenie szkoły, parafii i diecezji. - Moi uczniowie chcą pomagać, bo wiedzą, że caritas znaczy miłość - podkreśla J. Kowalczyk. Jednym z pierwszych zadań, jakie stoją przed wolontariuszami, będzie włączenie się w świąteczną zbiórkę żywności i rozprowadzanie wigilijnych świec Caritas.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Liturgia Wigilii Paschalnej

Liturgia Wigilii Paschalnej

Życzenia abp. Wacława Depo

Życzenia abp. Wacława Depo

Pieśni Boleści

Pieśni Boleści

Pieśni Wielkopostne

Pieśni Wielkopostne

Przegląd nr 16/2019

Przegląd nr 16/2019

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Wigilia Paschalna z abp. Józefem Kupnym

Wigilia Paschalna z abp. Józefem Kupnym

Rezurekcja w parafii św. Barbary w Wieluniu

Rezurekcja w parafii św. Barbary w Wieluniu

Wigilia Paschalna w częstochowskiej katedrze

Wigilia Paschalna w częstochowskiej katedrze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem