Reklama

Głos z Torunia

Dziękczynienie w rodzinie

Katarzyna Cegielska

Dziękczynienie w Rodzinie po raz 6. zgromadziło tysiące torunian i Polaków z kraju oraz zagranicy na świętowaniu na terenie campusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie, zarówno wśród występów na scenie, jak i na stoiskach z produktami ekologicznymi czy w miasteczku zdrowia. Jak zwykle w organizację przedsięwzięcia byli zaangażowani studenci. „W Radiu Maryja posługuje wielu ludzi. To także jest posługa: osoby stojące za kamerami, ojcowie, wy wszyscy. Wszyscy razem budujemy radio, dlatego dziś jest Dziękczynienie w Rodzinie. Chcemy wam w ten sposób podziękować, każdemu, tym, którzy tutaj są, i których tu nie ma. Dziękujemy za modlitwę wszystkim chorym, cierpiącym, każdemu – od dziecka, przez młodzież, po starszych – wszystkim. Dziękujemy za każde dobre słowo, za tworzenie dobra w świecie” – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Uroczystość odbyła się nieopodal budowanej świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – wotum wdzięczności za życie i pontyfikat naszego rodaka. Wielu pielgrzymów skorzystało z okazji i obejrzało postępy w budowie. O. dr Rydzyk CSsR zaproponował podczas spotkania, aby konsekracja kościoła odbyła się 18 maja 2016 r.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wieczorem artyści scen polskich: Halina Łabonarska, Mirosława Marcheluk, Jerzy Zelnik i Ryszard Mróz, przedstawili program artystyczny „Pielgrzymie Nadziei” dedykowany św. Janowi Pawłowi II. W ciągu dnia na scenie nad Wisłą koncertowało wielu muzyków i zespołów, m.in. Krystyna Giżowska, Krzysztof Krawczyk, Bogdan Trojanek i Terne Roma, Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski, Orkiestra Węgla Kamiennego „Sośnica”, Zespół Zayazd, wiele zespołów regionalnych z Kaszub, Wielkopolski i Podhala. „Przyjechałyśmy zobaczyć, jak to wszystko się odbywa w Rodzinie Radia Maryja. (...) Jest bardzo rodzinnie” – mówili Kinga i Ada z Tomaszowa Mazowieckiego. Panowie Ludwik z Gdańska i Stanisław ze Stargardu Szczecińskiego wybrali się na badania tętniaka aorty jamy brzusznej. „Jest okazja, więc korzystam już trzeci raz. Robię to podczas święta dziękczynienia w Toruniu systematycznie” – mówił pan Ludwik. Z kolei pan Stanisław korzystał z badań po raz pierwszy. „Boli mnie brzuch i chciałem sprawdzić, co się dzieje. Słyszałem w Radiu Maryja, że będą badania i stwierdziłem, że muszę skorzystać” – podkreślił. Jak zaznacza prof. Arkadiusz Jawień, badania przesiewowe tętniaka aorty są niezwykle ważne. „Cel jest jeden – znaleźć osoby mające tętniaka, bo choroba jest właściwie bezobjawowa” – mówił profesor. Dodaje, że po pęknięciu tętniaka śmiertelność sięga 80%, zaś operacja jest obciążona jedynie 3% ryzykiem.

Filip Frąckowiak – dyrektor Izby Pamięci płk. Kuklińskiego przyjechał na festyn po raz drugi, tym razem z synem Franciszkiem. „Jestem członkiem tej radiowej rodziny i chciałem tutaj być. Przyjeżdżając do Torunia, czuję się wśród osób, które tutaj się spotykają jak w rodzinie. To nie tylko uśmiech i podanie ręki, to też kwestia światopoglądowa. W tym roku zabrałem syna ze sobą, bo chciałem mu pokazać to wydarzenie i miejsce. Dobrze, że rodzice przychodzą z dziećmi, bo to jest idea wciągania dzieci w to, co jest ważne” – mówił Filip Frąckowiak.

Podziel się:

Oceń:

2014-09-24 15:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymowałem, aby umocnić swoją wiarę

Modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II

Ks. Wacław Dokurno

Modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II

Więcej ...

Św. Jan Fisher, biskup

Więcej ...

Służba cywilna. Mało znany, a ogromny potencjał państwa polskiego

2024-06-22 14:49

Adobe Stock

Roztropna troska o dobro wspólne to nie tylko idealistyczna, a może i nieco naiwna definicja polityki. To także zawodowa codzienność dla ok. 120 tysięcy urzędników rządowych w całej Polsce. Urzędników, którzy dbają o to, aby państwo polskie – to, o którego niepodległość walczyło tyle pokoleń Polaków – działało sprawnie i zapewniało warunki do pomyślnego i bezpiecznego wzrostu naszemu społeczeństwu i gospodarce.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Czas w końcu oddać się w ręce Jezusa, aby mógł się...

Wiara

Czas w końcu oddać się w ręce Jezusa, aby mógł się...

Największa flaga Najświętszego Serca Jezusa zawisła w...

Kościół

Największa flaga Najświętszego Serca Jezusa zawisła w...

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

Kościół

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Oczyma duszy widziała miejsca znane z Biblii. Św....

Święci i błogosławieni

Oczyma duszy widziała miejsca znane z Biblii. Św....

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Krzysztof Zanussi obchodzi dziś 85. urodziny

Kultura

Krzysztof Zanussi obchodzi dziś 85. urodziny