Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wyprawa z przerwą na ŚDM

Spotkanie grupy „Rozkręć Wiarę” z bp. Piotrem Gregerem

PB

Spotkanie grupy „Rozkręć Wiarę” z bp. Piotrem Gregerem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były jednym z etapów tegorocznej rowerowej wyprawy żywieckiej grupy „Rozkręć Wiarę”. Pierwsza grupa cyklistów ma za sobą podróż do Lwowa i powrót do Krakowa. Kolejne cele to Wilno oraz... zwiedzanie na rowerze Armenii i Gruzji. Całość trasy to ponad 4 tys. km.

Zanim ekipa wyruszyła w drogę, spotkała się z bp. Piotrem Gregerem w Bielsku-Białej przy pomniku św. Jana Pawła II. Tam po wspólnej modlitwie Biskup pobłogosławił rowerzystom. 23 lipca odbyło się pożegnanie pielgrzymów w Żywcu. W kościele Świętego Krzyża Eucharystię sprawowali: ks. Grzegorz Kierpiec, inicjator projektu „Rozkręć Wiarę”, ks. Marek Ptak, duchowny polskiego pochodzenia, pracujący w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Adelajdzie w Australii oraz Paweł Solak CR, misjonarz z parafii w Săo José dos Pinhais w Brazylii. Z kapłanami modliła się także młodzież goszcząca na Żywiecczyźnie w ramach Dni w Diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pierwszy etap rowerowej pielgrzymki wiódł przez Lwów, Kraków i Wilno. Tę trasę zaliczyła część grupy. Do nich w Warszawie dołączyła reszta. Ze stolicy wszyscy wylecieli do Erewania. Na rowerach Armenię i Gruzję zwiedza 8 osób. W starochrześcijańskich krajach Wschodu przejadą 2,5 tys. km. Pozostała czwórka będzie towarzyszyć cyklistom w samochodzie, zadba o zabezpieczenie rowerzystów i będzie się modlić w ich intencji i we wszystkich intencjach zabranych na wyprawę z Polski. Tym razem „praybus” udało się wypożyczyć od księdza pracującego w Armenii.

Główny organizator wyjazdu ks. Kierpiec zwrócił uwagę na trudności czekające ekipę. – Mamy oczywiście obawy, bo przed nami bardzo duże przewyższenia. Będziemy pokonywać na rowerach góry wyższe od naszych Tatr. Na trasie są przełęcze na wysokości ok. 2,5 tys. m n.p.m. – tłumaczy kapłan. Jednocześnie wskazuje, że choć jazda na rowerze jest dla całej ekipy pasją, to wyjazd ma charakter pielgrzymkowy, którego plan został związany z wydarzeniami wpisanymi w tegoroczny kalendarz Kościoła. – Jazda dłuższa niż 2 tygodnie nie należy do przyjemności, to duży wysiłek. Ofiarujemy Bogu nasz trud pielgrzymowania. Chcemy też dziękować za to wszystko, co dzieje się i działo w Kościele w ostatnim czasie. Wilno znalazło się na mapie naszej wyprawy ze względu na Rok Miłosierdzia, Kraków – przez ŚDM. Armenia i Gruzja to obszar, gdzie chrześcijaństwo dotarło bardzo wcześnie, co połączyć chcemy z przeżywanym u nas jubileuszem chrztu Polski – tłumaczy ks. Kierpiec.

Reklama

Przed wyjazdem, w kaplicy adoracji żywieckiej konkatedry wystawiona była księga, gdzie wierni mogli zapisywać intencje powierzone cyklistom. Księga ta podróżować będzie kolejno na bagażniku każdego z uczestników pielgrzymki. – Mamy taką „umowę” z tymi, którzy wpisali tam swoje intencje. Prosiliśmy, aby w łączności z nami zatrzymali się trzy razy w ciągu dnia na chwilę modlitwy: na „Anioł Pański” w południe, na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i wieczorem na Apel Jasnogórski. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Eucharystii, krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu i ofiarowania trudów dnia w intencjach wypisanych w księdze.

Poczynania żywieckiej grupy „Rozkręć Wiarę” można śledzić na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym. Jak zapewnili uczestnicy wyprawy, każdego dnia przygotowywane są krótkie relacje informujące o kolejnych etapach rowerowej pielgrzymki.

Podziel się:

Oceń:

2016-08-11 10:02

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kielce: Rodzinna Majówka Rowerowa z bp. Marianem Florczykiem

bp Marian Florczyk

Bartkiewicz / Episkopat.pl

bp Marian Florczyk

To jedno z najbardziej lubianych i dużych wydarzeń w regionie: 20 maja w sobotę bp Marian Florczyk po raz dwunasty poprowadzi peleton złożony z rowerzystów ze świętokrzyskiego, ale i gości z innych regionów. Celem inicjatywy jest uczczenie św. Jana Pawła II, aktywne spędzenie czasu w rodzinnym gronie, poznawanie piękna przyrody i reaktywacja tradycji nabożeństw majowych. W 2016 r. w wydarzeniu wzięło udział ok. tysiąca osób.

Więcej ...

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Karol Porwich/Niedziela

Maryja ukazywała się w Fatimie raz w miesiącu od 13 maja do 13 października 1917 roku. Z objawieniami fatimskimi i ich historią związane są fascynujące fakty, wciąż niestety mało znane lub zapomniane. Przypominamy kilka z nich.

Więcej ...

Bratysława: Kościół modli się za rannego premiera i apeluje o pokój społeczny

2024-05-15 19:56

PAP/EPA/JAKUB GAVLAK

Życzę Panu Premierowi szybkiego powrotu do zdrowia, a wiernych wzywam do modlitwy o pokój dla naszej Ojczyzny i wszystkich obywateli Republiki Słowackiej - napisał w związku z atakiem na premiera Roberta Fico przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji abp. Bernard Bober.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Jezus modli się o jedność swoich uczniów na wzór...

Wiara

Jezus modli się o jedność swoich uczniów na wzór...

#PodcastUmajony (odcinek 15.): Skończ z Nią!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 15.): Skończ z Nią!

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...

Kościół

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...