Reklama

Niedziela Kielecka

Domowy Kościół na rekolekcjach

Rekolekcje to błogosławiony czas – mówią uczestnicy

Archiwum Domowego Kościoła

Rekolekcje to błogosławiony czas – mówią uczestnicy

Po roku przerwy Domowy Kościół diecezji kieleckiej wraca na rekolekcje wakacyjne. Uczestniczą w nich małżeństwa z dziećmi, które odwiedził bp Andrzej Kaleta.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Anna Rogóż z mężem Marcinem od siedmiu lat w DK, odpowiadają za organizację Oazy Rodzin II stopnia w sierpniu w Miejscu Piastowym. – To czas, w którym możemy zbliżyć się do siebie poprzez wspólne przebywanie, rozmowy, wyciszenie oraz wspólną modlitwę, która nas umacnia. Jedną z reguł DK jest dialog małżeński. Razem z Panem Bogiem, z Jego łaską i prowadzeniem możemy podejmować trudne tematy. Jest także wiele czasu na bycie razem z rodziną, odetchnięcie. Rekolekcje przybliżają nas do siebie i do Boga. Pozwalają nam spojrzeć inaczej na siebie i innych ludzi. Nasze małżeństwo nie wyglądałoby tak bez Pana Boga, formacji w DK – mówi Anna.

Błogosławiony czas

– Dla nas, organizatorów, jest dużo pracy i logistyki, aby wszystko przygotować – opowiadają Wioletta i Grzegorz Molęda, odpowiedzialni za ORAR II w „Betanii” w Rabce-Zdrój. – Ale czekamy na wyjazd, aby naładować duchowe baterie po ciężkim roku, aby umocnić więzi w małżeństwie i rodzinie i z Panem Bogiem. Owszem, to duże wzywanie. Każda rodzina przyjeżdża z własnym nastawieniem, problemami, frustracjami… Ale wyjeżdżają wdzięczni, słyszymy jak wiele im dały rekolekcje. Pani Wioletta dodaje: – Jesteśmy z mężem we wspólnocie przeszło siedem lat i nasza przygoda z DK zaczęła się właśnie od rekolekcji, w których uczestniczył mój mąż. Dla niego był to przełom w życiu duchowym. Jesteśmy w Kręgu przy parafii NMP w Kielcach, ale należymy do parafii w Leszczynach. Po przeprowadzce z Kielc, włączyliśmy się w życie parafii, zainicjowaliśmy niedziele ewangelizacyjne ze świadectwami małżonków z DK, na miejscu powstał również Krąg Rodzin, a potem w sąsiedniej parafii w Masłowie. Te małżeństwa również będą na rekolekcjach – opowiadają Wioletta i Grzegorz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dzieci też wiele czerpią

Ks. Marcin Gałczyński – moderator DK, wielokrotnie słyszał od uczestników rekolekcji, że to był najlepszy ich urlop. Może dlatego, że oferują one wszystko, czego potrzebują małżonkowie i rodzina. Podkreśla, że ważne są konferencje, które odpowiadają na wyzwania i problemy rodzinne i małżeńskie. Zauważa, że dzieci też wiele korzystają w czasie rekolekcji. Mają swoje programy zajęć z animatorami z Diakonii wychowawczej. Świetnie odnajdują się na zajęciach, zabawach i na modlitwie. Patrzą na rodziców, którzy odnawiają przysięgę małżeńską, wspólnie modlą się, obserwują inne dzieci i młodzież, którzy nie wstydzą się Jezusa – to umacnia ich wiarę w Pana Boga.

Wdzięczni za łaski

Asia i Zbyszek Bełtowscy z parafii Wniebowzięcia NMP pierwszy raz byli odpowiedzialni za organizację rekolekcji OR I stopnia w lipcu. Są wdzięczni za wszystkie łaski, jakie otrzymali od Boga w czasie formacji. Mieli pragnienie, aby dzielić się świadectwem wiary i przyprowadzać innych do Jezusa. W rekolekcjach uczestniczyło 70 osób – rodziny z dziećmi. Wiele z nich nie było nigdy na Oazie Rodzin. – Od 11 lat jesteśmy w DK. Staramy się na co dzień żyć Słowem Bożym. Mamy czwórkę dzieci, którym przekazujemy wiarę, wskazujemy im wartości chrześcijańskie. Widzimy w naszym życiu to Boże prowadzenie. Jeszcze jako młodzi małżonkowie z małymi dziećmi mieliśmy pragnienie czegoś więcej, nie wystarczała nam niedzielna Eucharystia, chcieliśmy mieć więź z Bogiem i żyć Słowem Bożym na co dzień. Zachęceni przez księdza, znaleźliśmy się na Oazie Rodzin i w DK. To było wielkie wydarzenie i bogactwo przeżyć, które nas przemieniło. Teraz chciałabym jak najlepiej świadczyć o Chrystusie, pomagać innym odrywać Jego miłość – mówiła Joasia.

Podziel się:

Oceń:

2021-07-14 12:11

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Piotrowe myśli

Teresa i Marek Marcinkowie z Tarnawy Górnej

Archiwum rodzinne

Teresa i Marek Marcinkowie z Tarnawy Górnej

Więcej ...

Otwarto akta procesu beatyfikacyjnego Stanisławy Leszczyńskiej

2024-05-09 11:00

Archidiecezja Łódzka

Więcej ...

Jazłowiecka Pani, módl się za nami

2024-05-09 20:50

pl.wikipedia.org

Około 40 kilometrów na zachód od Warszawy, niedaleko Niepokalanowa, w powiecie sochaczewskim położona jest wieś Szymanów. To tutaj, w Kaplicy Klasztornej Sióstr Niepokalanek znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Bp Ważny modlił się z wiernymi za diecezję...

Kościół

Bp Ważny modlił się z wiernymi za diecezję...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Jezus jest obecny zawsze, gdy oglądamy Go pod postacią...

Wiara

Jezus jest obecny zawsze, gdy oglądamy Go pod postacią...

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Wiadomości

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...