Reklama

Zaproszenia

Spotkania Małżeńskie na Walentynki

pixabay.com

Warszawa, 12, 13 i 14 lutego 2016

Spacer śladami warszawskich słynnych małżonków, wieczór gier planszowych w klubokawiarni "Kicia Kocia" i warsztat o dialogu to propozycje Spotkań Małżeńskich z okazji Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa odbywającego się w dniach 7-14 lutego.

· Warsztat o dialogu dla małżeństw - 12 lutego (piątek), godz. 19, sala przy kościele pw. św. Dominika, ul. Dominikańska 2, czas trwania - 2 godz. Zapisy: tmwarszawa2016@gmail.com

Reklama

W trakcie spotkania uczestnicy poznają cztery podstawowe zasady dobrej rozmowy oraz dialog jako metodę komunikacji, sposób bycia i styl życia. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak ze sobą rozmawiać, żeby doprowadzić do lepszego wzajemnego zrozumienia, bez wzajemnego oceniania i niekończących się dyskusji i pretensji. Jest to warsztat, który może zapoczątkować piękną przemianę każdego małżeństwa.

· Spacer śladami słynnych małżonków - 13 lutego (sobota), 14 lutego (niedziela), godz. 12, czas trwania - 1,5 godz. Zapisy: an_b@o2.pl .

Na spacerze spróbujemy dowiedzieć się, czy można wyjść za mąż za nieboszczyka, czy można kochać ku chwale Ojczyzny, co Kiliński sądził o sztuce kochania, czemu warto pamiętać, że miłość powinna być cierpliwa i łaskawa i co mają z tym wspólnego małpy. A także czy zazdrość może być powodem końca dynastii, o czym król Jan pisał do swojej żony Marysieńki, czy warto pytać, z czego młodzi będą żyć i ile dzieci zmieściło się od Sasa do Lasa (i po wygnaniu Lasa do śmierci Sasa).

Spacer jest propozycją dla małżeństw i narzeczonych. Rozpocznie się od spotkania w górnym hallu schodów ruchomych trasy WZ i będzie wiódł przez Plac Zamkowy, Podwale, Miodową, Kozią i Krakowskie Przedmieście. - Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, bywają tylko niewłaściwe ubrania - przypomina Anna Madej, warszawska przewodniczka i animatorka Spotkań Małżeńskich.

· Wieczór gier planszowych w klubokawiarni "Kicia Kocia" - 14 lutego (niedziela), od 17.30, al. Stanów Zjednoczonych 68

W Walentynowy wieczór zapraszamy małżeństwa i narzeczonych do znanej klubokawiarni na Pradze Południe. Będzie to okazja do wspólnego spędzenia wieczoru w miłej atmosferze, przy takich grach jak: Osadnicy z Catanu, Dixit, Puerto Rico, Cytadela, CV, Geniusz, Kolejka, Othello, Pentago, Zaginione miasta i wielu innych. Od was będzie zależało, czy wybierzecie grę we dwoje, czy w zespole. Podczas rozgrywek będzie też sposobność do rozmowy i bliższego poznania kilkorga animatorów Spotkań Małżeńskich - również fanów planszówek.

* Spotkania Małżeńskie są międzynarodowym stowarzyszeniem wiernych uznanym przez Stolicę Apostolską. Prowadzą rekolekcje umacniające małżeństwa, także te przeżywające głęboki kryzys, oraz kursy przedmałżeńskie: Wieczory dla Zakochanych i Rekolekcje dla Narzeczonych.

* Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa (International Marriage Week - www.marriage-weekinternational.com) rozwija się w 22 krajach na 4 kontynentach, a jego celem jest wspieranie szczególnej, komplementarnej więzi kobiety i mężczyzny w małżeństwie.

2016-02-08 10:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Poranki z Bogiem

2020-01-21 12:48

Niedziela toruńska 4/2020, str. VI

Helena Maniakowska

Seniorka Beata Chomicz zwierza się pani profesor z rodzinnych koligacji z Moniuszką

Piąta rano. Pobudka i pierwsze myśli oraz kroki ku Bogu. Każdy dzień rozpoczęty Eucharystią – wiara na pierwszym miejscu, potem wszystko układa się idealnie.

Więcej ...

Prezydent o Holokauście: Prawda, która nie może umrzeć

2020-01-27 11:07

prezydent.pl

Prezydent Polski o 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady KL Auschwitz

Więcej ...

Batszewa Dagan: "Zabrali mi tę koronę i zrobili ze mnie inne, smutne, żałosne stworzenie"

2020-01-27 20:08

Grzegorz Jakubowski

Po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy, który zabrał głos podczas uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, głos zabrani świadkowie tamtych tragedii, byli więzniowie obozu

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Kościół

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Łódź: spotkanie ewangelizacyjne

Niedziela Łódzka

Łódź: spotkanie ewangelizacyjne "Jezus Uzdrawia"

Oświęcim: dziś obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu...

Wiadomości

Oświęcim: dziś obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu...

Kobe Bryant nie żyje

Sport

Kobe Bryant nie żyje

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Polska

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Kościół

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

Kościół

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...