Siatkarze bez szans na medal

Monika Kramorz

Polscy siatkarze nie sprostali Amerykanom w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Niestety siatkarze USA okazali się barierą nie do przebycia dla polskich reprezentantów. Mecz zakończył się naszą porażką 0:3 (23:25, 22:25, 20:25)

W pierwszym secie przez długi czas gra toczyła się punkt za punkt, w końcówce jednak nasi rywale odskoczyli na dwa punkty i utrzymali tę przewagę.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Polaków, która systematycznie się powiększała. Prowadziliśmy już nawet 18:14. Jednak od tego momentu siatkarze USA zaserwowali kilka asów, grali świetnie w obronie i nie tylko zniwelowali przewagę, ale też pewnie wygrali seta do 22.

W ostatniej, jak się okazało, partii Amerykanie od początku uzyskali bezpieczną przewagę, którą bez problemu utrzymali, zwyciężając cały mecz 3:0.

Nasi reprezentanci nie byli w stanie przeciwstawić się w żadnym elemencie rywalom, którzy świetnie serwowali, bronili prawie każdą piłkę i skutecznie blokowali.

To już kolejne igrzyska z rzędu, które kończymy na ćwierćfinale. Nie udało się nam dojść do strefy medalowej, mimo tego, że jechaliśmy do Rio jako mistrzowie świata.

2016-08-17 20:29

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro oficjalnie zamknięte

Grzegorz Sowa

Następne odbędą się za cztery lata w Tokio. Zgasł znicz, który podczas trwających 16 dni zawodów znajdował się w centrum miasta.

Papież: nie dla wojny, tak dla dialogu

2024-05-05 13:05