Reklama

Niedziela w Warszawie

Warszawa: wykład dr Wandy Półtawskiej

Zaproszenie na wykład dr Wandy Półtawskiej w Centrum Myśli Jana Pawła II

OGLĄDAJ WYKŁAD NA ŻYWO

16 października, w czasie obchodów Dnia Papieża Jana Pawła II w Polsce*, Centrum Myśli Jana Pawła II będzie gościć dr Wandę Półtawską, która wygłosi wykład „Uczcie się kochać: Karola Wojtyły program dla człowieka”.

Wanda Półtawska to specjalista w dziedzinie psychiatrii i profesor Papieskiej Akademii Nauk, znana z przyjaźni, jaka łączyła ją z papieżem Janem Pawłem II, zarówno przed, jak i po wyborze na stolicę piotrową. Jest autorką licznych publikacji i prelekcji, szczególnie cenioną za syntetyczne przekładanie teologii ciała Jana Pawła II na grunt problemów społecznych i europejskich. „Wanda Półtawska jest nie tylko teoretykiem nauczanych przez siebie zagadnień, ale też ich wiarygodnym świadkiem. W przestrzeni promocji małżeństwa i życia jest jedną z tych osób, które w pełny sposób: duchem, myślą, czynem oraz całym swoim życiem, realizują papieskie zalecenia w tej dziedzinie, kluczowej w jego nauczaniu” – twierdzi prof. Aleksandra Vanney, kierownik Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II.

Reklama

Wykład „Uczcie się kochać: Karola Wojtyły program dla człowieka” przybliży problematykę miłości

i płciowości jako daru i zadania, a także w ich kontekście zagadnienia samowychowania i zaangażowania społecznego, zwłaszcza na rzecz kolejnych pokoleń. Wydarzenie odbywa się w ramach serii spotkań John Paul II Memorial Lectures, organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie i ograniczoną ilość miejsc, na spotkanie obowiązują zapisy. Specjalny formularz dostępny jest pod adresem centrumjp2.pl. Relację z tego wydarzenia można będzie oglądać online (na żywo), 16 października od godziny 16.00, na kanale Centrum.

* Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 27 lipca 2005 r. w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II. Jak uznano w uchwale – „w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory”.

2016-10-13 10:14

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kazanie abp Gądeckiego podczas centralnego nabożeństwa ekumenicznego (dokumentacja)

2020-01-23 19:43

BP KEP

Abp Stansław Gądecki

Pełn treść kazania abp Stanisława Gądeckiego podczas nabożeństwa centralnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w warszawskim kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy 23 stycznia 2020 r.

Więcej ...

Koronawirus 2019-nCoV – najważniejsze informacje

2020-01-26 14:50

stock.adobe.com

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu

Więcej ...

Batszewa Dagan: "Zabrali mi tę koronę i zrobili ze mnie inne, smutne, żałosne stworzenie"

2020-01-27 20:08

Grzegorz Jakubowski

Po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy, który zabrał głos podczas uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, głos zabrani świadkowie tamtych tragedii, byli więzniowie obozu

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Kościół

Medjugorie. Miejsce objawienia... Kościoła

Łódź: spotkanie ewangelizacyjne

Niedziela Łódzka

Łódź: spotkanie ewangelizacyjne "Jezus Uzdrawia"

Oświęcim: dziś obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu...

Wiadomości

Oświęcim: dziś obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu...

Batszewa Dagan:

Wiadomości

Batszewa Dagan: "Zabrali mi tę koronę i zrobili ze mnie...

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Polska

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Kościół

Rzecznik Episkopatu: abp Lenga nie reprezentuje Kościoła...

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

Kościół

Dosyć obrażania papieża Franciszka przez katolików

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...