Reklama

Niedziela Częstochowska

Dawid po raz XXIV

Zofia Białas

Po raz XXIV w Katolickim Liceum i Gimnazjum SPSK w Wieluniu spotkali się miłośnicy piosenki religijnej. Przegląd jak zwykle odbył się w dwóch etapach. Pierwszy etap to „Dawidek 2016” przeznaczony dla dzieci szkół podstawowych i przedszkolaków. Wzięli w nim udział wykonawcy z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Strugach (19 wykonawców), z Parafii św. Stanisława BM w Wieluniu (1 wykonawca), z Publicznej szkoły Podstawowej SPSK w Wierzbiu (9 wykonawców), ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wieluniu (2 wykonawców), ze Szkoły Podstawowej im. Jana Jarczaka w Gaszynie (7 wykonawców), ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu (2 wykonawców), z Katolickiej szkoły Podstawowej SPSK im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach (1 wykonawca), ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kadłubie (3 wykonawców), ze Szkoły Podstawowej w Skrzynnie (2 wykonawców), z Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu (18 osób). Jak widać na przegląd przybyli soliści i chórki dziecięce, łącznie 64 wykonawców. Największą nagrodą dla wszystkich małych artystów była możliwość zaprezentowania się w Przeglądzie i przyznane przez publiczność punkty, decydujące o tym, kogo tak naprawdę nazwano zwycięzcą. Do punktacji były dołączone słodkie upominki.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zofia Białas

Kolejna część Przeglądu to Dawid 2016. W tej części, jako pierwsze zaprezentowały się w liczbie 25 wykonawców „Słowiki św. Franciszka” z parafii Narodzenia NMP w Szynkielowie. W ich wykonaniu uczestnicy spotkania wysłuchali „Nasz Bóg jest wielki”. Potem na scenie występowali soliści: 2 z Technikum SPSK w Wieluniu, 2 z II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu, 1 z Parafii Narodzenia NMP w Szynkielowie, z Publicznego Gimnazjum SPSK w Wieluniu 1 solista i 1 duet, 1 wykonawca z parafii św. Barbary w Wieluniu, solista z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, 2 solistki z Katolickiego LO im. Teodora Kubiny w Wieluniu, duet dwóch sióstr, chór dziesięcioosobowy z Katolickiego Gimnazjum i. M. Binkiewicza w Wieluniu i na zakończenie 30 osobowa schola z parafii św. Piotra w Okowach w Białej, która wykonała „Psalm 126”. Łącznie w Przeglądzie wystąpiło 78 wykonawców.

Zofia Białas

Wszyscy uczestnicy śpiewali na chwałę Pana. Dla najlepszego wykonawcy, wyłonionego drogą kart do głosowania, rozdanych po występie ostatniego wykonawcy, była przygotowana „Harfa Dawida”. Głosować można było tylko na 1 wykonawcę. Po głosowaniu okazało się, że „Harfa Dawida” pojedzie do parafii św. Piotra w Okowach w Białej, ponieważ na scholę parafialną z tej parafii głosowało aż 44 uczestników. Kolejną ilość, 21 punktów zdobyła Martyna Szlawska z II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu za wykonanie utworu „Zdumienie” z „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II. Inni wyróżnieni wykonawcy zdobyli po 17 punktów. Byli to: Paulina Sitarska z II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu za piosenkę „Niepojęty Niezmierzony” oraz Filip Włodarczyk z Parafii św. Barbary w Wieluniu za piosenkę własnej kompozycji „Póki oddycham, nie tracę nadziei” dedykowaną chorującej koleżance Żanecie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Cieszy, że tyle dzieci i tylu młodych chce pieśnią i tańcem chwalić Pana i w ten sposób modlić się. Być może, dlatego tak bardzo podobała się schola muzyczno-liturgiczna z Białej, w której obok siebie śpiewają dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum i liceum, nawet studenci…

Przegląd odbył się w środę 16 listopada.

Podziel się:

Oceń:

2016-11-22 10:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

XVI Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej

Z. P. Cywiński

Więcej ...

Prezydent Andrzej Duda odznaczył George`a Weigela

2024-05-14 09:47

Marek Borawski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP katolickiego pisarza, teologa i działacza społecznego George`a Weigela. Odznaczenie państwowe "za wybitne zasługi w działalności na rzecz kreowania pozytywnego wizerunku Polski w świecie" wręczone zostało podczas uroczystego spotkania w Pałacu Prezydenckim.

Więcej ...

Ania Broda: pieśni maryjne są bezcennym skarbem kultury

2024-05-14 15:52

Magdalena Pijewska/Niedziela

Pieśni maryjne są bezcennym skarbem kultury ze względu na piękno języka, słownictwo i oryginalne melodie - mówi KAI Ania Broda. Pieśni biblijne i apokryficzne, balladowe i legendy, pogrzebowe i weselne, pielgrzymkowe czy mądrościowe - to pobożnościowe, ale i kulturowe bogactwo tradycyjnej muzyki, jaką Polacy przez pokolenia oddawali cześć Maryi. O dawnych polskich pieśniach maryjnych - ich znaczeniu, źródłach, rodzajach i bogactwie - opowiada wokalistka, cymbalistka, kompozytorka i popularyzatorka dawnych polskich pieśni. Wydała m. in. z Kapelą Brodów płytę "Pieśni maryjne".

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Apostoł, który zastąpił zdrajcę

Święci i błogosławieni

Apostoł, który zastąpił zdrajcę

Zachodniopomorskie/ 40-latek z nożem w ręku wszedł do...

Kościół

Zachodniopomorskie/ 40-latek z nożem w ręku wszedł do...

Czy jestem świadomy tego, ile kosztowałem Jezusa?

Wiara

Czy jestem świadomy tego, ile kosztowałem Jezusa?

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto