Niedziela Legnicka

Bieg ku czci św. Floriana

Monika Łukaszów

Mieszkańcy Legnickiego Pola na sportowo uczcili św. Floriana, który patronuje strażakom i pracownikom firm kominiarskich. I mimo iż liturgiczne wspomnienie tegoż świętego przypada na dzień 4 maja, to strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, w niedzielę 14 maja, zorganizowani I Bieg ku czci św. Floriana.

- Z inicjatywą organizacji biegu wystąpił Waldemar Hreczny, który jest pasjonatem biegów – mówi Aleksandra Jończyk, sołtys Legnickiego Pola. - Jako Stowarzyszenie Legnickie Pole oraz Sołectwo, postanowiliśmy wesprzeć tę imprezę. Mamy nadzieję, że będzie to impreza cykliczna, która z roku na rok będzie coraz bardziej się rozrastać – dodaje sołtys Legnickiego Pola.

Zobacz zdjęcia: Bieg ku czci św. Floriana

Rywalizację sportową przeprowadzono w kilku kategoriach wiekowych i na kilku dystansach. Jako pierwsi wystartowali najmłodsi uczestnicy konkursu. I tu w kategorii najmłodsze dziewczynki 1 miejsce zajęła Natalia Malik, a tuż za nią była Milena Nurzyńska. Natomiast w grupie chłopców, na pierwszym miejscu uplasował się Adrian Czochara. Tuż za nim był Gabryś Płóciennik i Tymoteusz Sajewicz, który zajął trzecie miejsce.

W kategorii biegu na 2,5 km, miejsca na podium zajęli: 1 miejsce - Julia Szumska, 2 - Paulina Kusik a 3 - Oliwia Zabłotna. W grupie chłopców na tym samym dystansie: 1 miejsce zajął Dawid Kosowski, 2 - Kamil Wan, a 3 - Piotr Kosowski.

Natomiast w kategorii biegowej dorosłych na 4 km. zwycięzcą został Kamil Strynkowski.

Na zakończenie Biegu wyruszyła kilku osobowa grupa dorosłych w marszu z kijami nordic walking, która tym samym zakończyła zmagania konkursowe.

Jak na zawody sportowe przystało, była rywalizacja, doping publiczności, a przede wszystkim wiele dobrej zabawy. Po wysiłku fizycznym, przyszedł czas na uzupełnienie kalorii. Zadbali o to organizatorzy Biegu, którzy w pomieszczeniach OSP Legnice Pole przygotowali uczestnikom iście królewską ucztę. Były słodycze, różnego rodzaju ciasta no i pyszna grillowana kiełbaska, która po takim wysiłku smakowała wyśmienicie.

I Bieg ku czci św. Floriana zakończył się wręczeniem medali i dyplomów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.

2017-05-16 10:33