Reklama

Niedziela Częstochowska

W hołdzie tym, którzy żyli prawem wilka

Jak co roku, Europoseł Jadwiga Wiśniewska zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca w Myszkowie. Rozpocznie je Bieg Tropem Wilczym, podczas którego uczestnicy pokonają symboliczny dystans 1963 m. Na zakończenie dla mieszkańców woj. śląskiego w patriotycznym repertuarze wystąpi znany raper, przedstawiciel młodego pokolenia – „Tadek” Polkowski.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Europoseł Jadwiga Wiśniewska co roku organizuje cykl wydarzeń, których celem jest upamiętnienie heroicznej walki Żołnierzy Niezłomnych. Wpisują się one w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w tym roku obchodzić będziemy już po raz dziesiąty. Jedną z form uczczenia pamięci o Żołnierzach drugiej konspiracji jest Bieg Tropem Wilczym organizowany w Myszkowie od kilku lat.

- Zapraszam mieszkańców woj. śląskiego do udziału w tegorocznej edycji Biegu, który jest szczególnym potwierdzeniem nie tyle siły fizycznej, ale przede wszystkim siły charakteru. To także piękna sztafeta pokoleń. Doświadczenie poprzednich edycji pokazuje, że Bieg angażuje całe rodziny. Na starcie stają obok siebie dzieci, ich rodzice, a bardzo często i dziadkowie. Pobiegnijmy wspólnie także i w tym roku dając świadectwo prawdzie o heroicznej walce Niezłomnych Bohaterów, którzy do końca pozostali wierni złożonej przysiędze. W godzinie próby nie podnosili rąk do góry, nie prosili o łaskę, płacąc za bezgraniczną miłość do wolnej Polski najwyższą cenę. Po Biegu zapraszam także na patriotyczny koncert rapera „Tadka” Polkowskiego, na którego twórczość silny wpływ wywarła historia Żołnierzy Wyklętych – Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, rtm. Witolda Pileckiego czy generała Augusta Fieldorfa „Nila”. Jego piosenki mają miliony wyświetleń w internecie, a w Myszkowie będziemy mieli okazję usłyszeć je na żywo – zachęca Europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bieg rozpocznie się 1 marca o godz. 12.00. Zawodnicy wystartują spod obiektu sportowego „Dotyk Jury”, pokonując symboliczną trasę 1963 m. Dystans ten odwołuje się do daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Meta zlokalizowana będzie przed Miejskim Domem Kultury. Udział w Biegu jest bezpłatny. Dzięki życzliwości Piotra Kołodziejczyka Starosty Myszkowskiego, zapisani wcześniej uczestnicy otrzymają pakiety startowe.

Reklama

- Stało się tradycją, że co roku wspólnie oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym. Zapraszam do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym. Każdy z uczestników otrzyma koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, pamiątkowy medal, numer startowy oraz odblask. Pobiegnijmy wspólnie, by oddać należną pamięć i cześć tym, którzy żyli prawem wilka – zachęca Piotr Kołodziejczyk Starosta Myszkowski.

Na zwycięzców Biegu czekają pamiątkowe puchary. Spośród uczestników zostaną rozlosowane także atrakcyjne nagrody: 3 wycieczki do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, książki i gry historyczne. Organizatorzy przewidują również nagrody dla najmłodszych i najstarszych uczestników.

Dzięki uprzejmości Dyrektor Aleksandry Podgórskiej podsumowanie Biegu i wręczenie nagród odbędzie się w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury. Potem ok. 13.30 odbędzie się koncert „Tadka” Polkowskiego. Partnerem strategicznym koncertu jest Specjalna Strefa Ekonomiczna w Katowicach. Zapraszamy!!!

Podziel się:

Oceń:

0 -1
2020-02-04 14:52

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

10. Bieg Częstochowski

Michał Janik

Dekadę wstecz 5 kwietnia 2008 miłośnicy rekreacyjnego biegania założyli Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani. Organizacja ta zapoczątkowała tradycję biegów ulicznych w Częstochowie.

Więcej ...

Dzieweczko Lipska, módl się za nami...

2024-05-03 20:00

Karol Porwich/Niedziela

Od wieków żywa i nieustanna miłość do Matki Najświętszej sprawiła, że 2 lipca 1969 roku doszło do koronacji „Maryi Lipskiej w maleńkiej posturze”. Dokonał jej Prymas Polski, Stefan Kardynał Wyszyński.

Więcej ...

Niech miłość do Maryi będzie sprawdzianem polskiego ducha

2024-05-03 23:18

Karol Porwich / Niedziela

– Maryja, Królowa Polski, to tytuł, którym określił Bogarodzicę 1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz podczas ślubów lwowskich, by dramatyczne wówczas losy Ojczyzny i Kościoła powierzyć Jej macierzyńskiej opiece – przypomniał na rozpoczęcie wieczornej Mszy św. w intencji archidiecezji częstochowskiej o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Wieczorna Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. oraz Apel Jasnogórski z udziałem Wojska Polskiego zwieńczyły uroczystości trzeciomajowe na Jasnej Górze. Towarzyszyła im szczególna modlitwa o pokój oraz w intencji Ojczyzny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Biskup nominat Krzysztof Nykiel: pragnę z ojcowskim sercem...

Kościół

Biskup nominat Krzysztof Nykiel: pragnę z ojcowskim sercem...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Wiara

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...