Reklama

Kościół

Czy kilkadziesiąt tysięcy młodych spotka się 6 czerwca 2020 podczas #Lednicawdomu?

materiał prasowy

Ogólnopolskie Spotkania Młodych LEDNICA 2000 każdego roku gromadzą kilkadziesiąt tysięcy młodych osób. W tym roku spotykamy się w nieco innej formie niż zwykle – zaprosimy uczestników na #Lednicawdomu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Połączymy się poprzez transmisję online, podczas której będziemy się modlić, śpiewać, wybierać Chrystusa i doświadczać wszystkich elementów Spotkania, które każdego roku gromadzą nas na Polach Lednickich. Pragniemy zachować entuzjazm i radość, jakie towarzyszą nam zawsze w pierwszą sobotę czerwca, a jednocześnie razem wypowiedzieć hasło tegorocznej Lednicy i słowa zawierzenia tak bardzo dziś aktualne – „Cały Twój”.

To pierwsze spotkanie w Polsce, które z całym zaplanowanym programem zostaje przeniesione do Internetu! To pierwsze od 24 lat Spotkanie Lednickie, które przeżywać będziemy w domu! Zaproszeni są wszyscy: Młodzi, uczestnicy Lednicy Dziecka, Lednicy Seniora, Lednicy Motocyklisty!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

6 czerwca zaprosimy uczestników do Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich. To właśnie tam odbędzie się XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000.

Podziel się cytatem

Reklama

Pola Lednickie żyją przez cały rok. Jest tu wybudowany przez o. Jana W. Górę OP ośrodek duszpasterski zwany Domem św. Jana Pawła II, a w nim wiele pamiątek – papieskich i związanych z wydarzeniami na Lednicy.

Dom św. Jana Pawła II jest domem każdego, kto do niego wchodzi. Serce naszego Domu stanowi przeszklona kaplica, z której roztacza się niezapomniany widok na całe Pola Lednickie. Widać stąd replikę krzyża z Giewontu, stacje Drogi Krzyżowej, Bramę-Rybę, dzwonnicę, jezioro Lednica oraz grób Ojca Jana u stóp głazu upamiętniającego 27 lat pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Reklama

W trakcie corocznych Spotkań Młodych na Polach Lednickich ośrodek jest niedostępny dla uczestników. W tym roku będzie więc okazja do zaproszenia do środka wszystkich, którzy tego dnia połączą się z nami przez transmisję ze Spotkania.

Przypominamy – 6 czerwca 2020 uczestnictwo w Spotkaniu będzie możliwe tylko za pomocą transmisji internetowej i telewizyjnej.

Tego dnia nie będzie wstępu na Pola Lednickie.

Po bokach:  o. Wojciech Surówka OP i  o. Wojciech Prus OP, w środku: br. Jarosław Kruś OP

Archiwum wspólnoty

Po bokach: o. Wojciech Surówka OP i o. Wojciech Prus OP, w środku: br. Jarosław Kruś OP

Ojciec Wojciech Surówka OP jest naszym duszpasterzem od września 2019 r. i mieszka na Polach Lednickich. Jest autorem książki Wnętrze lasu. Wiele lat pracował w Rosji i na Ukrainie. W latach 2011-2019 był dyrektorem Instytutu Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie. Prowadzi bloga „Zarzuć sieć” na stronie www.lednica2000.pl oraz fanpage „Księga ziół”, publikuje felietony w miesięczniku „W drodze”.

Ojciec Wojciech Prus OP od 4 lat jest z nami. Na co dzień mieszka w Poznaniu, a w każdą niedzielę po mszy o godz. 16 opowiada dzieciom bajki, które od niedawna możecie znaleźć na naszym YouTube. Jest autorem książki Dojrzała niedojrzałość. Uwielbia przyrodę i akwarele, ostatnio powrócił do pisania czterowersowych wierszy.

OJCIEC JAN W. GÓRA OP

Naszym patronem jest Święty Jan Paweł II, który dzieło pobłogosławił, kołując w helikopterze nad młodymi zgromadzonymi pod Bramą-Rybą w 1997 roku. To Ojciec Święty zainspirował Ojca Jana W. Górę OP do organizacji Spotkań Młodych LEDNICA 2000, które odbywają się co roku na Polach Lednickich.

Ojciec Jan to dzieło ukochał. Poświęcał cały swój czas na rozwój Lednicy oraz ewangelizację młodych. Słowa Ojca Jana, zapisane w ostatnim roku jego życia, podkreślają, jak ważne jest, abyśmy wszyscy spotkali się na Polach Lednickich:

Reklama

„Czujcie się zaproszeni i do kalendarza wpiszcie koniecznie 4 czerwca 2016 jako dzień naszego Spotkania z Jezusem. Musimy wszyscy się spotkać. Musimy wybrać Jezusa. Musimy śpiewać i tańczyć. Jezus jest naszym życiem. Pragniemy, aby był wszystkim we wszystkich” .

Śp. o. Jan Góra – założyciel Lednicy

Archiwum Wspólnoty Lednickiej

Śp. o. Jan Góra – założyciel Lednicy

ZAPROSZENIE DUSZPASTERZY WSPÓLNOTY LEDNICA 2000

Kochani, dziękujemy Wam za wszystkie pytania o losy tegorocznego XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000. To dla nas znak, że Lednica jest naszym wspólnym dziełem, o które razem się troszczymy! 6 czerwca 2020 pragniemy być razem. Jednak w tym roku – z uwagi na sytuację i w poczuciu odpowiedzialności – przenosimy Spotkanie z Pól Lednickich do… Waszych domów. Chcemy się połączyć z Wami przez Internet i wszystkie możliwe środki przekazu. Do tegorocznego hasła „Cały Twój” dodajemy #Lednicawdomu. Zaproście nas więc do siebie (macie wprawę!), a my zaprosimy Was na Pola Lednickie. Mamy ogromną nadzieję, że połączycie się z nami duchowo.

W tym roku na 6 czerwca zapraszamy każdego z Was, wszystkie grupy, które zazwyczaj spotykają się w różnych terminach, a więc: Młodych, Dzieci, Seniorów i Motocyklistów. To dopiero będzie nowy wymiar. To będzie petarda!

Lednica to entuzjazm wiary, a więc niech on trwa! Chcemy razem z Wami celebrować to, co w Spotkaniach Lednickich najpiękniejsze – wybór Chrystusa, radość i uśmiech, śpiew, taniec, wspólną modlitwę i adorację. Zrobimy, co w naszej mocy, abyśmy mogli tego razem doświadczyć jak najpełniej. Zapraszamy Was, by już dziś, w pełnym zaufaniu Bogu, powierzyć ten czas przygotowań i powiedzieć: „Cały Twój”.

Podziel się:

Oceń:

2020-05-08 11:27

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

"Słyszę Cię" - hymn oraz symbole XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

Material prasowy

Z wielką radością przedstawiamy Wam pieśń XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000!

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Madonno Inwałdzka, módl się za nami...

2024-05-17 20:50

Karol Porwich/Niedziela

Pod koniec XIX stulecia kult Matki Bożej Inwałdzkiej zaczął powoli zanikać. Na odpusty przybywało coraz mniej pielgrzymów, głównie z najbliższej okolicy. Reszty dokonał pożar kościoła w 1889 r., podczas którego został uszkodzony cudowny obraz, zniszczone wota i ozdoby.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Kościół

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli