PŚ w skokach - Zniszczoł szósty w Niżnym Tagile, zwycięstwo Graneruda

PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Aleksander Zniszczoł zajął szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile. To najlepszy wynik w karierze 26-letniego zawodnika z Cieszyna. Zwyciężył Norweg Halvor Egner Granerud.

Granerud oddał dwa dobre skoki - 132,5 oraz 132 m, co pozwoliło mu wyraźnie wyprzedzić Austriaka Daniela Hubera. Na trzeci stopień podium wskoczył z... 25. miejsca po pierwszej serii Norweg Robert Johansson, który w drugiej próbie ustanowił rekord skoczni - 142,5 m.

Zniszczoł jeszcze nigdy nie był tak wysoko w zawodach Pucharu Świata. Po pierwszej serii był nawet czwarty, osiągając 131 m, ale nie utrzymał dobrej lokaty, lądując w drugim skoku na 122. metrze.

Prowadzący z dużą przewagą punktową na półmetku Niemiec Markus Eisenbichler zepsuł drugi skok (tylko 80 m) i spadł na 28. lokatę.

Jakub Wolny zajął 15. miejsce, Maciej Kot był 25., a Tomasz Pilch zakończył konkurs na 30. pozycji. Nie zakwalifikowali się do drugiej serii: 32. Paweł Wąsek oraz 41. Stefan Hula. (PAP)

2020-12-05 18:35

MŚ w lotach - Kraft wygrał kwalifikacje, Polacy w komplecie z awansem

Austriak Stefan Kraft

Czterech polskich skoczków w komplecie awansowało do konkursu mistrzostw świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. Czwartkowe kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft, a najlepszy z biało-czerwonych - Jakub Wolny - zajął 14. miejsce.