Reklama

Kościół

Bp Kiciński zaprosił osoby konsekrowane na uroczystości lokalne

Pixabay.com

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, chcę zaprosić Was do uczestnictwa w uroczystościach lokalnych – napisał bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Konferencji Episkopatu Polski, w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Życia Konsekrowanego przypadającym 2 lutego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„W związku z tym, że nie będziemy mogli tak licznie i bezpośrednio uczestniczyć jak do tej pory w uroczystościach organizowanych w poszczególnych diecezjach (choćby i ze względu na panujące ograniczenia), chcę zaprosić Was do uczestnictwa w uroczystościach lokalnych” – podkreślił bp Kiciński.

Bp Kiciński zaznaczył, że wspólnoty zakonne przynależą terytorialnie do różnych parafii bądź w przypadku męskich wspólnot zakonnych jest to często posługa duszpasterska w określonej parafii. „W związku z tym zapraszam Was - Siostry, Ojcowie i Bracia - do ubogacenia swoją obecnością kościoła lokalnego, w którym jesteście obecni. Podczas uroczystej Mszy Świętej - po uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem - warto zaproponować publiczne odnowienie profesji zakonnej. Dobrze byłoby, byście jako osoby konsekrowane podzielili się w tym dniu przeżywanym charyzmatem swego zgromadzenia czy instytutu oraz świadectwem swego powołania z wiernymi” – napisał.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Publikujemy pełny tekst listu:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Drodzy Ojcowie, drogie Siostry i Bracia, na początku pragnę Was serdecznie pozdrowić i życzyć błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty już nowy rok 2021.

Jak wiemy, wkrótce - 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego będziemy obchodzić kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja, by w Kościele i świecie dziękować za łaskę powołania i prosić o nowe i wierne powołania do życia radami ewangelicznymi.

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa w porozumieniu z Wyższymi Przełożonymi wspólnot zakonnych w Polce pragnę zachęcić Was do czynnego udziału w liturgicznym przeżywaniu tego dnia. W związku z tym, że nie będziemy mogli tak licznie i bezpośrednio uczestniczyć jak do tej pory w uroczystościach organizowanych w poszczególnych diecezjach (choćby i ze względu na panujące ograniczenia) chcę zaprosić Was do uczestnictwa w uroczystościach lokalnych.

Reklama

Wspólnoty zakonne przynależą terytorialnie do różnych parafii bądź w przypadku męskich wspólnot zakonnych bywa to często posługa duszpasterska w określonej parafii. W związku z tym zapraszam Was - Siostry, Ojcowie i Bracia - do ubogacenia swoją obecnością kościoła lokalnego, w którym jesteście obecni. Podczas uroczystej Mszy Świętej - po uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem - warto zaproponować publiczne odnowienie profesji zakonnej. Dobrze byłoby, byście jako osoby konsekrowane podzielili się w tym dniu przeżywanym charyzmatem swego zgromadzenia czy instytutu oraz świadectwem swego powołania z wiernymi.

Z całego serca dziękuję Wam za Waszą obecność, modlitwę - także w mojej intencji. Niech dobry Bóg Wam błogosławi, a Maryja nasza Matka otacza swoją macierzyńską miłością.

+ Jacek Kiciński CMF

Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP

Wrocław, 14 stycznia 2021 r.

Podziel się:

Oceń:

2021-01-14 14:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Wiem, że jestem tu potrzebna” - promocja książki A. Puścikowskiej „Siostry nadziei”

Karol Porwich/Niedziela

„Wiem, że jestem tu potrzebna. Czuję się spełniona i szczęśliwa. Robię to, do czego wezwał mnie Bóg” – napisała w liście do autorki s. Jonasza, pracująca w Czarnomorsku na Ukrainie. Dziś w Warszawie odbyła się promocja książki Agaty Puścikowskiej „Siostry nadziei”, przedstawiająca posługę sióstr zakonnych na Ukrainie w czasie toczącej się wojny. Na promocji były obecne dwie bohaterki książki: salezjanka s. Teresa Mateja z Odessy i elżbietanka s. Alicja Jonasza Bukowska z Czarnomorska.

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - historia zawierzenia Matce Bożej

Klementyńskie korony (replika) nałożone na Obraz Jasnogórski, 28 lipca 2017 r.

Krzysztof Świertok

Klementyńskie korony (replika) nałożone na Obraz Jasnogórski, 28 lipca 2017 r.

Kościół katolicki w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość ta została ustanowiona przez Kościół na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej.

Więcej ...

Werona czeka na papieża: pielgrzymka pod znakiem pokoju

2024-05-03 10:24

materiał prasowy

Dziesięć lat od ostatniej Areny Pokoju, w Weronie odbędzie się kolejne spotkanie przypominające o dziedzictwie tego włoskiego miasta, które leży na „skrzyżowaniu kultur i narodów”. - Udział papieża w tym wydarzeniu przyczyni się do wzmocnienia naszego wołania na rzecz pokoju i sprawiedliwości - mówi burmistrz Damiano Tommasi. Franciszek będzie w Weronie 18 maja, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...