Reklama

Niedziela Częstochowska

„Jasna Strona Mocy” - Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej na Jasnej Górze

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy” odbędzie się na błoniach jasnogórskich 13-14 sierpnia. Dwa dni muzycznego spotkania z udziałem polskich i zagranicznych wykonawców wpisują się w obchody 30. rocznicy VI Światowych Dni Młodzieży, które w sierpniu 1991 r. odbyły się w Częstochowie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Zapraszam nie tylko mieszkańców Częstochowy, ale wszystkich diecezjan, pielgrzymów i gości, by w te szczególne sierpniowe wieczory zgromadzić się na jasnogórskich błoniach i tak, jak przed trzydziestu laty, poczuć tę niezwykłą jedność wokół Królowej Polski z Jasnej Góry oraz św. Jana Pawła II, który obecny pośród nas już w inny sposób, wciąż uczy nas jak być wiernymi Bogu” - napisał w zaproszeniu na Festiwal abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który objął wydarzenie swym honorowym patronatem.

Podziel się cytatem

Pierwszy dzień: „Abyśmy byli jedno” - 13 sierpnia

Pierwszego dnia scena zostanie oddana zagranicznym wykonawcom. W ramach koncertu „Abyśmy byli jedno” - Międzynarodowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej, który nawiązuje do tytułu ekumenicznej encykliki Jana Pawła II, zaprezentuje się Stan Fortuna - amerykański franciszkanin znany z muzycznej działalności. O jego twórczości rozpisuje się amerykańska prasa, a o jego życiu zrealizowano film dokumentalny. Jest nie tylko kaznodzieją, który bierze udział w wielu spotkaniach z młodzieżą, ale także chętnie zapraszanym muzykiem. Obok niego na scenie będzie można zobaczyć - fenomenalną s. Cristinę Scuccię z Włoch, zwyciężczynię programu The Voice of Italy. Włoska zakonnica miała już okazję śpiewać dla polskiej publiczności. W 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży wystąpiła w Krakowie. Gwiazdą specjalną tego dnia będzie lubiana przez wszystkich i chętnie słuchana In-Grid. 13 sierpnia zostanie zorganizowany także plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej, w którym wezmą udział osoby utalentowane wokalnie, reprezentujące różne kontynenty.

Więcej o wydarzeniu mówi Ks. Mariusz Bakalarz - Prezes Instytutu "Niedziela" oraz Rzecznik Kurii Metropolitalnej

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Laureat tegorocznej edycji Festiwalu wyłoniony zostanie w drodze głosowania, które odbędzie się wśród uczestników plebiscytu. Widzowie będą mogli głosować wysyłając SMS. W związku z tym wydarzeniem zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa www.fmch.tvp.pl. Piątkowy koncert poprowadzą Ida Nowakowska oraz Tomasz Wolny.

Dzień drugi: „Abba Ojcze” - 14 sierpnia

W drugim dniu festiwalu (14 sierpnia) artyści zaprezentują utwory szczególnie bliskie sercu papieża z Polski, a obecni tego dnia na Jasnej Górze pielgrzymi będą mogli razem je wyśpiewać tworząc wielką wspólnotę.

Reklama

W ramach koncertu „Abba Ojcze - pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” usłyszymy m.in.: Halinę Mlynkovą, zespół Pectus, Edytę Górniak, Ryszarda Rynkowskiego, Mietka Szcześniaka, Halinę Frąckowiak, Piotra Cugowskiego. Koncert poprowadzą Rafał Brzozowski i Piotr Rubik.

W oba dni Festiwalu telewizyjna transmisja rozpocznie się w TVP1 od godz. 20.15.

Podziel się cytatem

Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska i klasztor jasnogórski przy współudziale „Fundacji Instytut Mediów”. Patronat medialny sprawuje Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału we wspólnym śpiewaniu piosenek Jana Pawła II, bądźmy razem w tym dniu na szczycie jasnogórskim zachęca Dyrektor Generalny, wiceprezes Zarządu Tygodnika "Niedziela" - Mariusz Książek.

Podziel się:

Oceń:

+3 -1
2021-08-08 12:22

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Festiwal muzyki z duszą

Michał Guzek z

Łukasz Krzysztofka

Michał Guzek z "Fundacji Festiwal Muzyki Sakralnej" i Przemysław Kapituła, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – pasjonująca historia

Karol Porwich/Niedziela

Kościół w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która została ustanowiona przez papieża Benedykta XV w 1920 r. na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości. Uroczystość ta – głęboko zakorzeniona w naszej historii - nawiązuje do Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza z 1656 r., Konstytucji 3 maja oraz oddania Polski pod opiekę Maryi po uzyskaniu niepodległości.

Więcej ...

Czym się zajmuje Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE)?

2024-05-02 19:53

pixabay.com

Rozszerzanie Unii Europejskiej, protesty rolników, aborcja, migracja i prawo azylowe, kryzys energetyczny, wojna w Ukrainie i na Bliskim Wchodzie, wolność religijna, pandemia COVID-19 i odbudowa po niej - to niektóre ze spraw, którymi w ostatnim czasie zajmowała się Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady