Kamil Stoch trzeci w niemieckim Klingenthal

PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Triumfował Austriak Stefan Kraft, a drugi był Norweg Halvor Egner Granerud.

Kraft zwyciężył wyraźnie, otrzymując za skoki na odległość 138 i 130 metrów notę 267 pkt, wyprzedzając o pięć punktów Graneruda oraz o 5,1 pkt Stocha.

Stoch po raz 80. stanął na podium zawodów Pucharu Świata, a po raz pierwszy w tym sezonie. Trzykrotny mistrz olimpijski ma w dorobku 39 zwycięstw, tyle samo co Adam Małysz.

W sobotę Piotr Żyła zajął 17. miejsce, a Paweł Wąsek - 30. Nie awansował do drugiej serii Aleksander Zniszczoł, sklasyfikowany na 37. pozycji.

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Klingenthal.(PAP)