Iga Świątek tenisistką roku w plebiscycie WTA

flickr.com

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek została po raz drugi z rzędu wybrana zawodniczką roku w plebiscycie WTA - ogłoszono w poniedziałek. Trenerem roku został jej szkoleniowiec Tomasz Wiktorowski.

Wyniki plebiscytu WTA nie są zaskoczeniem, a jedynie potwierdzeniem znakomitej formy 22-letniej tenisistki z Raszyna, która tylko na osiem tygodni - od 11 września do 6 listopada - oddała prowadzenie w światowym rankingu Białorusince Arynie Sabalence.

Na swojej stronie organizacja WTA przypomniała, że Polka wygrała w minionym sezonie łącznie sześć turniejów. Oprócz wielkoszlemowego French Open w Paryżu, gdzie triumfowała po raz trzeci, zwyciężyła także w Pekinie, Dausze, Stuttgarcie, Warszawie i w kończącym sezon turnieju WTA Finals w meksykańskim Cancun.

Za najlepszą parę deblową WTA uznała Australijkę Storm Hunter i Belgijkę Elise Mertens. W kategorii "największy postęp" zwyciężyła Chinka Qinwen Zheng, w kategorii "powrót roku" - Ukrainka Elina Switolina, a najlepszą nową zawodniczką została Rosjanka Mirra Andriejewa. (PAP)

af/ co/

2023-12-11 18:45

Turniej ATP w Paryżu - Hurkacz pokonał Cerundolo i awansował do 1/4 finału

Hubert Hurkacz

PAP/Mohammed Badra

Hubert Hurkacz pokonał Argentyńczyka Francisco Cerundolo 6:4, 6:3 i awansował do 1/4 finału turnieju ATP Masters 1000 w hali Bercy w Paryżu. Kolejnym rywalem Polaka, walczącego o udział w kończącym sezon turnieju ATP Finals, będzie Bułgar Grigor Dimitrow.